ד"ר אפרת שפיגל
אולטרה-סאונד בהריון

ד"ר שפיגל לצוות המוביל של מרפאת אולטרה-קר ומבצעת שקיפות עורפית, סקירת מערכות (מוקדמת ומאוחרת) וכן מעקבי הריון, לרבות מעקבי הריון בסיכון גבוה.

ד"ר אפרת שפיגל הינה רופאה מומחית במיילדות וגינקולוגיה, העובדת כרופאה בכירה ביחידה להריון בסיכון גבוה במחלקת נשים א' במרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע. במסגרת עבודתה מבצעת ד"ר שפיגל מעקבי הריון בסיכון גבוה וכן ניתוחים קיסריים. 

בנוסף עובדת ד"ר שפיגל גם ביחידת האולטרה סאונד המיילדותי בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה במרכז הרפואי "סורוקה". במסגרת תפקידה זה היא מבצעת סקירת מערכות, סקירות מכוונות למומים ובדיקות שקיפות עורפית. ד"ר שפיגל מבצעת גם דיקורי מי שפיר וסיסי שליה במסגרת בית החולים.

ד"ר שפיגל סיימה את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. לאחר מכן ביצעה התמחות ברפואת נשים בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה של המרכז הרפואי "סורוקה". במסגרת התמחותה כיהנה כמתמחה ראשית ואף נבחרה כמתמחה מצטיינת.

ד"ר שפיגל ביצעה קורס ייחודי במשך שנתיים של לימודי תעודה באולטרה סאונד במיילדות וגינקולוגיה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. כמו כן ביצעה ד״ר שפיגל קורס אולטרה סאונד המתמקד בשבועות 11-14 בהריון (שקיפות עורפית) מטעם ה- Fetal Medicine Foundation והוסמכה לבצע בדיקה זו.

בשנים 2017-2019 יצאה ד"ר שפיגל לחו"ל לביצוע התמחות-על של שנתיים ברפואת האם והעובר במרכזים הרפואיים של אוניברסיטת McGill במונטריאול, קנדה.

נוסף לעבודתה הקלינית מעורבת ד"ר שפיגל גם בתחום המחקר והאקדמיה. היא בעלת תואר מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ואחראית על הדרכת מתמחים וסטודנטים. 

בשלהי 2019 הצטרפה ד"ר שפיגל לצוות המוביל של מרפאת אולטרה-קר ומבצעת שקיפות עורפית, סקירת מערכות (מוקדמת ומאוחרת) וכן מעקבי הריון, לרבות מעקבי הריון בסיכון גבוה.